Van valamilyen állatod ?

  • Témaindító Témaindító Guest
  • Kezdő dátum Kezdő dátum

Biggie

Moderátor
LV
1
 
Csatlakozás
2006.01.31.
Üzenetek
954
Reakció pontszám
58
Díjak
1
Kor
49
Ez is egy zaba gép, aszt mondtad Foxi lesz.
 

Flóri Bá

VIP
LV
0
 
Csatlakozás
2007.12.02.
Üzenetek
362
Reakció pontszám
0
Kor
39
Nekem most lesz egy aranyhalam, vagy kí­nai harcos hal, lent az albiba...igénytelenek és azért mégis szép...hetente meg kiganyézom, meg megetetem! :)
 

tommy18

Vendég
nemrég halt meg a tengeri malacom...:S :sad: szegényke 8ővet élt a 6helyet,Fannikának hí­vtam...de nem toom milyen nemű volt... :)
 

Leandro

Power User
LV
0
 
Csatlakozás
2009.05.23.
Üzenetek
30
Reakció pontszám
0
Kor
34
huhh van egy macska, egy magyar vizsla két törpe papagáj, illetve van egy halastavunk ott van koi-aranyhal és keszeg meg két akvárium diszhalakkal :Dremélem nem hagytam ki semmit
 

Dada

VIP
LV
0
 
Csatlakozás
2007.11.26.
Üzenetek
1,464
Reakció pontszám
1
Kor
40
Na akkor tehát nem Bernipásztór lett és í­gy utólag örülök is neki azért a Moszkvai őr kicsit komolyabb kutya :DNagyon szép Igor névre halgat 18.- án volt 9 hetes 9kg nyom olyan de olyan fogai vannak :DMár szépen harap és ma először látam rajta szt hogy támad,állitólag ez ösztönös ezeknél a kutyáknál nem kell csibészeltetni semmi :Dnagyon brutál. :D Apukája oroszországból való Iván 92 kg anyuka magyar Lujza 75kg :DRemélem Igor is lesz 90 kg :Dtömör gyönyör
 

Dada

VIP
LV
0
 
Csatlakozás
2007.11.26.
Üzenetek
1,464
Reakció pontszám
1
Kor
40
Pár kép Moszkvai őr itt kezdődik a kutya
a79.jpg

a81.jpg

ullo.jpg


IME A MOSZKVAI ??킐RKUTYA


A moszkvai őrkutya robusztus, izmos felépí­tésű, kiegyensúlyozott idegrendszerű, őrzésre született, ám ha nem használjuk ki képességeit, legalább biztosí­tsuk részére energiái kiélését.
Három fajta (szentbernáthegyi, kaukázusi juhászkutya, orosz foltos kopó) keresztezése útján hozták létre - a volt Szovjetunióban - ezt a kutyát, mely egyesí­ti a bernáthegyi nyugodt, csendes természetét a kaukázusi robbanékonyságával, fürgeségével, és az orosz foltos kopó a kiváló szimatával.

A fajta-előállí­tó keresztezésnek az volt a célja, hogy olyan új fajtát hozzon létre, amely egyes tulajdonságokban felülmúlja azt az eredetit, amelyekkel a keresztezési munkálatokat megkezdték. Az egész folyamat eredménye egy olyan kutya, amely vagy egyesí­ti az eredeti fajták sajátosságait, vagy olyan új tulajdonságokkal rendelkezik, amilyenekkel külön-külön egyik sem rendelkezett. Ez a tí­pusú tenyésztési munka rendkí­vül nehéz, és csak jól szervezett bázissal rendelkező kollektí­va érhet el eredményt. Ez a módszer nem kistenyésztőknek való. A tenyésztők túl azon, hogy egy kivételes fajtát kí­vántak létrehozni, szem előtt tartották a használhatóság szempontjait, vagyis, hogy az "elképzelt, megálmodott" kutya minden tekintetben állja meg a helyét, és alkalmas társa legyen az embernek. Ilyen a szerencse! Az új "fajta" kellően higgadt természetű lett, egykönnyen nem "gurult be" és nem tépte szét a lefogott segédet, még akkor sem, ha az illető határozottan ellenállt. Ilyen kí­vánalmak, követelmények formálták a fajtát, tegyük hozzá, nem is eredménytelenül! Mindent, amit tesz, teljes erőbedobással teszi. E kutya jó hí­re természetesen mindenfelé eljutott.

Van egy fontos, tisztázandó kérdés: ha a moszkvai őrkutya eleinte emberek támadására lett kitenyésztve, hogyan tartható felelősséggel a mai világban? A válasz éppen az eredeti elképzelésben lapul, ugyanis már a kezdet kezdetén az orosz kinológusok nagy hangsúlyt fektettek e fajta idegrendszeri stabilitására, vagyis a legnehezebb pillanatokban is legyen képes nyugodt maradni, és engedelmeskedni gazdája parancsának. őnállóan, utasí­tás nélkül cselekedjen, ugyanakkor alapos ok nélkül sohasem támadjon. Ez a kiegyensúlyozott idegrendszer és a harmonikus vérmérséklet teszi képessé a fajtát arra, hogy napjainkban remekül megállja a helyét - őrzőként és társként egyaránt.

Noha kezdetben mindenekelőtt nagyszerű fizikuma és őrző-védő alaptermészete miatt alkalmazták, ám igen jó nyomkövetők is. Hihetetlenül erőteljes, mégis mozgékony, könnyen képezhető, engedelmes kutya, amely gazdája parancsára - ha a szükség úgy kí­vánja, önállóan is!- azonnal támad, és mindenáron megvédi annak életét. A tenyésztési programba csak a legjobb fizikumú és idegrendszerű egyedeket állí­tották be. Azok a próbálkozások, melyek végül a mai nagyszerű kutyák kialakulásához vezettek, az irántuk rajongók legnagyobb szerencséjére már rögtön a folyamat kezdetén remek eredményeket hoztak: a kitűzött eszményi kutya elérését, az eredeti célra való tökéletes megfelelést. A fajta kitenyésztőinek érthető okokból másodlagos szempont volt vérvonalak kialakí­tása, sokkal inkább foglalkoztatta őket az eb teljesí­tőképessége. Vérbeli munkakutyákat vontak be a tenyésztésbe, eszük ágába sem jutott a kiállí­tási szempontok alapján összeválogatni a tenyészegyedeket.
A moszkvai őrkutya hatalmas termete miatt sokan azt gondolják, hogy egy barátságtalan eb. Az igazság az, hogy megbí­zható és éber őr, ugyanakkor végtelen nyugodt és csöndes, melynek révén nagyszerű családtag válik belőle. A gyerekekkel nagyon türelmes és elnéző, szí­vesen aláveti magát minden játéknak. Nem akaratos, lesi a gazdájának még a gondolatát is. Az idegenekkel szemben általában barátságos vagy közömbös, s higgadtsága, türelme egészen addig tart, amí­g veszély nem fenyegeti szeretteit, otthonát. Éppen ezért nem tanácsos az idegennek az ő jelenlétében túlságosan is hangoskodni, gesztikulálni, mivel jól fejlett természetes védőösztönével az ilyen megnyilvánulásokat esetleg családja elleni támadásként értékelheti, s védelmükre kel. Márpedig ezt aligha ússza meg valaki ép bőrrel! í­í‚ltalában hasonlóan türelmes az idegen kutyákkal is. Amí­g nem fenyegetik biztonságát vagy tekintélyét (mindkettő egyformán fontos számára), addig rendkí­vül elnéző fajtársaival. í­í‚m ahogy kikezdenek vele, azonnal ráront ellenfelére, és hatalmas erejével leszorí­tja. í­í‚m ekkor sem "veszti el a fejét", és a rövid úton kiví­vott győzelme után - anélkül, hogy komolyabb sérülést okozna, vagy kapna - gyorsan lecsillapodik. A magyarázat egyszerű: bár nem kötözködő, tisztában van erejével, ezért dominanciára tör. Nem tűri, hogy bárki megkérdőjelezze elsőbbségét.

A moszkvai őrkutya - a legnagyobb termetű kutyák között - nagy tekintélyt ví­vott ki magának a tekintetben, hogy igen csekély probléma van vele, már ami az egészségi állapotát tekinti. Nagy termete nem párosul túlzott testtömeggel, ez előnyös a szí­v és keringési szervek szempontjából, í­gy óriási fizikuma ellenére aránylag hosszú ideig (10-12 év) él. Fejlődése nagymértékben kiegyensúlyozott - ásványi anyagokban és vitaminokban gazdag - táplálkozást követel meg.

Bátor, vakmerő. Sajnos néhányan, akik ki akarták emelni még jobban e tulajdonságokat, hozzájárultak a fajtáról elterjedt véleményekhez, miszerint a moszkvai őrkutya nehezen kezelhető. Ez a vélemény csupán részben fedi a valóságot. Természetesen nem állí­tható, hogy a fajta bármilyen emberhez illik. Aki nem ért a kutyához, illetve nem ismeri ezt a fajtát, nem feltétlenül kell a moszkvai őrkutyával foglalkoznia. Határozatlan gazda keze alá nem való. Ez a kutya nem ajánlható lobbanékony természetű embernek, s a tekintélyt parancsolni nem tudónak.

A fajta egyedeivel kapcsolatban sűrűn hangsúlyozzák, hogy különösen értelmes. Igényli, hogy gazdája ne csak szeresse, de el is ismerje őt. Éppen az elképesztő ereje miatt fontos, hogy idejében taní­tsuk meg az alapvető tudnivalókra: a nagytestű kutyák esetében talán még hangsúlyosabb a városi körülmények közötti biztonságos közlekedés, a semleges helyzetekben idegenekkel szembeni nyugodt viselkedés elsajátí­tása. Lényeges, hogy fiatal korban kezdjük el a nevelését. A jó gazdának alaposan ismernie kell a kutya viselkedését, vérmérsékletét. Aki ezt nem veszi észre a 2-3 hónapos korú kutyájában, akkor 9-10 hónapos korában fog hirtelen rádöbbeni a tényre, miszerint a kutyája megpróbál főnökké válni, ami sajnos egyes esetekben sikerülhet is neki, amennyiben a gazda gyengekezű. Nem bosszantja a szomszédokat eszetlen ugatással, és néhány személyes ellenségét kivéve - amilyenek minden valamire való öntudatos kutya életében akadnak! - békésen megfér más kutyákkal, sőt az egyéb háziállatokkal is. Előfordul, hogy újból ki kell adnunk a parancsot. Ez a nagy eszű kutya ilyenkor arra vár, hogy hátha elfelejtünk az előzőleg adott utasí­tásból majd bizonyos részleteket, melyeket nem kell végrehajtania. Rendszerint igaza is van!

Az utóbbi időben ugrásszerűen nőtt az érdeklődés a moszkvai őrkutya iránt. Elsősorban a megbí­zhatósága, a hihetetlen munkabí­rása, és az időjárási viszonyokhoz való maximális alkalmazkodása miatt népszerű. Végtelenül önálló, megszokta, hogy parancs nélkül is a legjobb belátása szerint cselekedjen. A rábí­zott területet, portát, vagyont vagy embereket minden körülmények között biztonsággal megvédi. Munka- és területigényes fajta, ezért nem való lakásba. A kertben való tartásnál is igényli a rendszeres és kielégí­tő mozgást, ami a csontozat, az inak, és í­zületek teljes kialakulásának eléréséig csak olyan mértékű legyen, amit a kutya magától, játékosan végez. Ez után fokozatos terheléssel kialakí­thatjuk a hatalmas izmokat, hogy felnőtt korára, egy csupa izom kutyát kapjunk. Ezt a kutyát - természetét és alkatát tekintve - őrzőmunkára teremtették, í­gy őrizzük meg olyannak, hogy erre továbbra is alkalmas legyen!

1988. óta a legeredményesebb cí­met elnyert kutyák között mindig szerepelt moszkvai őrkutya. Magyarországon az első nyilvántartott alom 1989-ben született!
A Moszkvai ??킐rkutyások Baráti Köre (MOBK) 1991. szeptember 3-án alakult, melynek elnöke - a fajta honosí­tója - Füzessy János, a titkára Szatmári Katalin lett.
1991. október 5.-én szakmai napot rendeztek a budapesti Strázsa Kutyakiképző Iskolában. A klubnapon vitatták meg a fajta standardját, majd rögzí­tés után átadták a MEOE Bí­rói Testület elnökének.
1992. április 4.-én megalakult az Orosz Kutyafajták Klubja, ide tartozik a kaukázusi - a délorosz - a közép-ázsiai juhászkutya, a moszkvai őrkutya, valamint a különféle lajkák. Még ebben az esztendőben 118 db törzskönyvezett moszkvai őrkutya volt 71 ember birtokában.
 

Atti

LV
0
 
Csatlakozás
2009.03.15.
Üzenetek
17
Reakció pontszám
0
Kor
49
Macska,de most szeretnék egy kutyát is!
 

Franco

Power User
LV
0
 
Csatlakozás
2006.01.30.
Üzenetek
109
Reakció pontszám
0
Volt már nyulam, teknősöm, macskám, papagájom, de most kaktuszokat nevelgetek:)
 

kat68

Vendég
Kettő tacsi de egyik sem normális,az egyik csipked a másik meg mindentől fél,még a macskátol is.
 

indigen205

Power User
LV
0
 
Csatlakozás
2009.03.29.
Üzenetek
47
Reakció pontszám
1
Kor
124
pár macska a ház körül + haverjaim :D
 

kolto

Vendég
Mi most sajnos kutyahiányban szenvedünk, mert Brutust a nyáron eltemettük:((
Élt 15 évet, de van két macsekunk & két pipink & egy nagydumájú kokrink & 4 aranyhalunk:))

í­í‚me a két szerelmem:))
09311428820.jpg
 

GabberDögBácsi

Power User
LV
0
 
Csatlakozás
2009.10.28.
Üzenetek
74
Reakció pontszám
0
magamon kí­vül nincs több állat a pecóban! még magamat is nehezen tudom el, és kordában tartani!

egy időben macsekokat tartottam, de a főbérlőm már nem engedi...
<
<
 

GoatX

Power User
LV
0
 
Csatlakozás
2006.10.01.
Üzenetek
30
Reakció pontszám
0
Macskahalom..:
Gyula : ő a környék kanja:D
kiskurva: hát ez mindent elmond szerintem:D
amugy állatorvoshoz mikor vittem elég vicces volt mikor kérdezte h mi a neve:D
 

heavy

Vendég
Nekem egy 2 ées Vadászgörény és szintén egy db kétéves Diadém sikló (a neve ellenére a kí­gyók fajtájához tartozik)
 

medver138

LV
0
 
Csatlakozás
2010.01.20.
Üzenetek
4
Reakció pontszám
0
Kor
52
Volt1 ebem--Alibinak hí­vták-17 évesen el kellett altatni.Nomen est omen--azért neveztem el í­gy,mert ha
elmentem iszogatni,akkor tulképp csak "sétálni" vittem.Csodálatos korcs volt.Most 1 német juhász,roti,agár
+ a fene tudja milyen korcsom van---amikor elhoztuk az "árvaházból",azt mondták ---középtermetű lesz.
Hmm,ha feláll a hátsó lábára,magasabb mint az asszony.A neve Hátizsák--mert abban hoztam haza.Most
már pont elfér a franciaágyon,de ha magunk között vagyunk,én csak Istencsapásnak hí­vom. :D
 
Top Alul