Van valamilyen állatod ?

  • Témaindító Témaindító Guest
  • Kezdő dátum Kezdő dátum
hát ma majdnem meggyuladta kutyulimutyuli olyan meleg volt szegény nagyon nehezen viseli :sad:
 
Németjuhász féleség:D
 
mivan ezt nemis mondtad :Dnekünk meg már lassan járokeret kell a kutyának annyira öreg :Dna annyira nem de azért már 14 éves
 
Nállunk egy kedves kis Rottweiler vigyáz a házra, egy kis foxival :)
És van egy kis cica is :)
 
Majd ö lesz a következö de remélem még pár évet kibir a mostani :D
post-8-1072861193.jpg
 
Nekem most lesz egy aranyhalam, vagy kí­nai harcos hal, lent az albiba...igénytelenek és azért mégis szép...hetente meg kiganyézom, meg megetetem! :)
 
nemrég halt meg a tengeri malacom...:S :sad: szegényke 8ővet élt a 6helyet,Fannikának hí­vtam...de nem toom milyen nemű volt... :)
 
huhh van egy macska, egy magyar vizsla két törpe papagáj, illetve van egy halastavunk ott van koi-aranyhal és keszeg meg két akvárium diszhalakkal :Dremélem nem hagytam ki semmit
 
Na akkor tehát nem Bernipásztór lett és í­gy utólag örülök is neki azért a Moszkvai őr kicsit komolyabb kutya :DNagyon szép Igor névre halgat 18.- án volt 9 hetes 9kg nyom olyan de olyan fogai vannak :DMár szépen harap és ma először látam rajta szt hogy támad,állitólag ez ösztönös ezeknél a kutyáknál nem kell csibészeltetni semmi :Dnagyon brutál. :D Apukája oroszországból való Iván 92 kg anyuka magyar Lujza 75kg :DRemélem Igor is lesz 90 kg :Dtömör gyönyör
 
Pár kép Moszkvai őr itt kezdődik a kutya
a79.jpg

a81.jpg

ullo.jpg


IME A MOSZKVAI ??킐RKUTYA


A moszkvai őrkutya robusztus, izmos felépí­tésű, kiegyensúlyozott idegrendszerű, őrzésre született, ám ha nem használjuk ki képességeit, legalább biztosí­tsuk részére energiái kiélését.
Három fajta (szentbernáthegyi, kaukázusi juhászkutya, orosz foltos kopó) keresztezése útján hozták létre - a volt Szovjetunióban - ezt a kutyát, mely egyesí­ti a bernáthegyi nyugodt, csendes természetét a kaukázusi robbanékonyságával, fürgeségével, és az orosz foltos kopó a kiváló szimatával.

A fajta-előállí­tó keresztezésnek az volt a célja, hogy olyan új fajtát hozzon létre, amely egyes tulajdonságokban felülmúlja azt az eredetit, amelyekkel a keresztezési munkálatokat megkezdték. Az egész folyamat eredménye egy olyan kutya, amely vagy egyesí­ti az eredeti fajták sajátosságait, vagy olyan új tulajdonságokkal rendelkezik, amilyenekkel külön-külön egyik sem rendelkezett. Ez a tí­pusú tenyésztési munka rendkí­vül nehéz, és csak jól szervezett bázissal rendelkező kollektí­va érhet el eredményt. Ez a módszer nem kistenyésztőknek való. A tenyésztők túl azon, hogy egy kivételes fajtát kí­vántak létrehozni, szem előtt tartották a használhatóság szempontjait, vagyis, hogy az "elképzelt, megálmodott" kutya minden tekintetben állja meg a helyét, és alkalmas társa legyen az embernek. Ilyen a szerencse! Az új "fajta" kellően higgadt természetű lett, egykönnyen nem "gurult be" és nem tépte szét a lefogott segédet, még akkor sem, ha az illető határozottan ellenállt. Ilyen kí­vánalmak, követelmények formálták a fajtát, tegyük hozzá, nem is eredménytelenül! Mindent, amit tesz, teljes erőbedobással teszi. E kutya jó hí­re természetesen mindenfelé eljutott.

Van egy fontos, tisztázandó kérdés: ha a moszkvai őrkutya eleinte emberek támadására lett kitenyésztve, hogyan tartható felelősséggel a mai világban? A válasz éppen az eredeti elképzelésben lapul, ugyanis már a kezdet kezdetén az orosz kinológusok nagy hangsúlyt fektettek e fajta idegrendszeri stabilitására, vagyis a legnehezebb pillanatokban is legyen képes nyugodt maradni, és engedelmeskedni gazdája parancsának. őnállóan, utasí­tás nélkül cselekedjen, ugyanakkor alapos ok nélkül sohasem támadjon. Ez a kiegyensúlyozott idegrendszer és a harmonikus vérmérséklet teszi képessé a fajtát arra, hogy napjainkban remekül megállja a helyét - őrzőként és társként egyaránt.

Noha kezdetben mindenekelőtt nagyszerű fizikuma és őrző-védő alaptermészete miatt alkalmazták, ám igen jó nyomkövetők is. Hihetetlenül erőteljes, mégis mozgékony, könnyen képezhető, engedelmes kutya, amely gazdája parancsára - ha a szükség úgy kí­vánja, önállóan is!- azonnal támad, és mindenáron megvédi annak életét. A tenyésztési programba csak a legjobb fizikumú és idegrendszerű egyedeket állí­tották be. Azok a próbálkozások, melyek végül a mai nagyszerű kutyák kialakulásához vezettek, az irántuk rajongók legnagyobb szerencséjére már rögtön a folyamat kezdetén remek eredményeket hoztak: a kitűzött eszményi kutya elérését, az eredeti célra való tökéletes megfelelést. A fajta kitenyésztőinek érthető okokból másodlagos szempont volt vérvonalak kialakí­tása, sokkal inkább foglalkoztatta őket az eb teljesí­tőképessége. Vérbeli munkakutyákat vontak be a tenyésztésbe, eszük ágába sem jutott a kiállí­tási szempontok alapján összeválogatni a tenyészegyedeket.
A moszkvai őrkutya hatalmas termete miatt sokan azt gondolják, hogy egy barátságtalan eb. Az igazság az, hogy megbí­zható és éber őr, ugyanakkor végtelen nyugodt és csöndes, melynek révén nagyszerű családtag válik belőle. A gyerekekkel nagyon türelmes és elnéző, szí­vesen aláveti magát minden játéknak. Nem akaratos, lesi a gazdájának még a gondolatát is. Az idegenekkel szemben általában barátságos vagy közömbös, s higgadtsága, türelme egészen addig tart, amí­g veszély nem fenyegeti szeretteit, otthonát. Éppen ezért nem tanácsos az idegennek az ő jelenlétében túlságosan is hangoskodni, gesztikulálni, mivel jól fejlett természetes védőösztönével az ilyen megnyilvánulásokat esetleg családja elleni támadásként értékelheti, s védelmükre kel. Márpedig ezt aligha ússza meg valaki ép bőrrel! í­í‚ltalában hasonlóan türelmes az idegen kutyákkal is. Amí­g nem fenyegetik biztonságát vagy tekintélyét (mindkettő egyformán fontos számára), addig rendkí­vül elnéző fajtársaival. í­í‚m ahogy kikezdenek vele, azonnal ráront ellenfelére, és hatalmas erejével leszorí­tja. í­í‚m ekkor sem "veszti el a fejét", és a rövid úton kiví­vott győzelme után - anélkül, hogy komolyabb sérülést okozna, vagy kapna - gyorsan lecsillapodik. A magyarázat egyszerű: bár nem kötözködő, tisztában van erejével, ezért dominanciára tör. Nem tűri, hogy bárki megkérdőjelezze elsőbbségét.

A moszkvai őrkutya - a legnagyobb termetű kutyák között - nagy tekintélyt ví­vott ki magának a tekintetben, hogy igen csekély probléma van vele, már ami az egészségi állapotát tekinti. Nagy termete nem párosul túlzott testtömeggel, ez előnyös a szí­v és keringési szervek szempontjából, í­gy óriási fizikuma ellenére aránylag hosszú ideig (10-12 év) él. Fejlődése nagymértékben kiegyensúlyozott - ásványi anyagokban és vitaminokban gazdag - táplálkozást követel meg.

Bátor, vakmerő. Sajnos néhányan, akik ki akarták emelni még jobban e tulajdonságokat, hozzájárultak a fajtáról elterjedt véleményekhez, miszerint a moszkvai őrkutya nehezen kezelhető. Ez a vélemény csupán részben fedi a valóságot. Természetesen nem állí­tható, hogy a fajta bármilyen emberhez illik. Aki nem ért a kutyához, illetve nem ismeri ezt a fajtát, nem feltétlenül kell a moszkvai őrkutyával foglalkoznia. Határozatlan gazda keze alá nem való. Ez a kutya nem ajánlható lobbanékony természetű embernek, s a tekintélyt parancsolni nem tudónak.

A fajta egyedeivel kapcsolatban sűrűn hangsúlyozzák, hogy különösen értelmes. Igényli, hogy gazdája ne csak szeresse, de el is ismerje őt. Éppen az elképesztő ereje miatt fontos, hogy idejében taní­tsuk meg az alapvető tudnivalókra: a nagytestű kutyák esetében talán még hangsúlyosabb a városi körülmények közötti biztonságos közlekedés, a semleges helyzetekben idegenekkel szembeni nyugodt viselkedés elsajátí­tása. Lényeges, hogy fiatal korban kezdjük el a nevelését. A jó gazdának alaposan ismernie kell a kutya viselkedését, vérmérsékletét. Aki ezt nem veszi észre a 2-3 hónapos korú kutyájában, akkor 9-10 hónapos korában fog hirtelen rádöbbeni a tényre, miszerint a kutyája megpróbál főnökké válni, ami sajnos egyes esetekben sikerülhet is neki, amennyiben a gazda gyengekezű. Nem bosszantja a szomszédokat eszetlen ugatással, és néhány személyes ellenségét kivéve - amilyenek minden valamire való öntudatos kutya életében akadnak! - békésen megfér más kutyákkal, sőt az egyéb háziállatokkal is. Előfordul, hogy újból ki kell adnunk a parancsot. Ez a nagy eszű kutya ilyenkor arra vár, hogy hátha elfelejtünk az előzőleg adott utasí­tásból majd bizonyos részleteket, melyeket nem kell végrehajtania. Rendszerint igaza is van!

Az utóbbi időben ugrásszerűen nőtt az érdeklődés a moszkvai őrkutya iránt. Elsősorban a megbí­zhatósága, a hihetetlen munkabí­rása, és az időjárási viszonyokhoz való maximális alkalmazkodása miatt népszerű. Végtelenül önálló, megszokta, hogy parancs nélkül is a legjobb belátása szerint cselekedjen. A rábí­zott területet, portát, vagyont vagy embereket minden körülmények között biztonsággal megvédi. Munka- és területigényes fajta, ezért nem való lakásba. A kertben való tartásnál is igényli a rendszeres és kielégí­tő mozgást, ami a csontozat, az inak, és í­zületek teljes kialakulásának eléréséig csak olyan mértékű legyen, amit a kutya magától, játékosan végez. Ez után fokozatos terheléssel kialakí­thatjuk a hatalmas izmokat, hogy felnőtt korára, egy csupa izom kutyát kapjunk. Ezt a kutyát - természetét és alkatát tekintve - őrzőmunkára teremtették, í­gy őrizzük meg olyannak, hogy erre továbbra is alkalmas legyen!

1988. óta a legeredményesebb cí­met elnyert kutyák között mindig szerepelt moszkvai őrkutya. Magyarországon az első nyilvántartott alom 1989-ben született!
A Moszkvai ??킐rkutyások Baráti Köre (MOBK) 1991. szeptember 3-án alakult, melynek elnöke - a fajta honosí­tója - Füzessy János, a titkára Szatmári Katalin lett.
1991. október 5.-én szakmai napot rendeztek a budapesti Strázsa Kutyakiképző Iskolában. A klubnapon vitatták meg a fajta standardját, majd rögzí­tés után átadták a MEOE Bí­rói Testület elnökének.
1992. április 4.-én megalakult az Orosz Kutyafajták Klubja, ide tartozik a kaukázusi - a délorosz - a közép-ázsiai juhászkutya, a moszkvai őrkutya, valamint a különféle lajkák. Még ebben az esztendőben 118 db törzskönyvezett moszkvai őrkutya volt 71 ember birtokában.
 
Macska,de most szeretnék egy kutyát is!
 
Volt már nyulam, teknősöm, macskám, papagájom, de most kaktuszokat nevelgetek:)
 
Kettő tacsi de egyik sem normális,az egyik csipked a másik meg mindentől fél,még a macskátol is.
 
Mi most sajnos kutyahiányban szenvedünk, mert Brutust a nyáron eltemettük:((
Élt 15 évet, de van két macsekunk & két pipink & egy nagydumájú kokrink & 4 aranyhalunk:))

í­í‚me a két szerelmem:))
09311428820.jpg
 
magamon kí­vül nincs több állat a pecóban! még magamat is nehezen tudom el, és kordában tartani!

egy időben macsekokat tartottam, de a főbérlőm már nem engedi...
<
<
 
Macskahalom..:
Gyula : ő a környék kanja:D
kiskurva: hát ez mindent elmond szerintem:D
amugy állatorvoshoz mikor vittem elég vicces volt mikor kérdezte h mi a neve:D
 
Vissza
Top Alul