LV
0
 

Dada

VIP
Utoljára online
2007.11.26.
1,464
1
38
39
akkor ezt nem értem azt sem tudod mennyi sulyt nyomsz?
 

LV
0
 

Dada

VIP
Utoljára online
2007.11.26.
1,464
1
38
39
jah akkor jo látom nemis csinálod komolyan igy nincs sok értelme lehet többet ártasz mint használsz ezzel
 

LV
0
 

BaLiG

VIP
Utoljára online
2006.01.25.
1,416
1
38
31
lehet tényleg neki kéne fogni kicsit komolyabban.
 

LV
0
 

Dada

VIP
Utoljára online
2007.11.26.
1,464
1
38
39
hát te dolgod de ugy hogy azt sem tudod mennyit nyomsz hát ilyet nemis bagyon hallotam még
 

tommy18

Vendég
Én járok néha napján,de ez nem elég mert a sexgép benzintank nálam is szerepel a listán:D
de a barátnőm szereti...
tömegnövelősz szeretnék szedni egy kicsit,csak mindig ott vagoyk hogy veszek de saját magam lebeszélem
 

Ditte

Vendég
én nem szeretnék nagy izmokat..
<
nekem a testépí­tés alatt a heti 2 tornaóra +1 edzés teszi
 

LV
0
 

BaLiG

VIP
Utoljára online
2006.01.25.
1,416
1
38
31
nekem meg az hogy saját sulyommal napi szinten. és most télleg rendszeresen csinálom. lehet gáz de 10 fekvöröl kezdtem minden nappal eggyel több (párszor volt hogy ugrottam ketöt) megvan az eredménye. elején 10 necces volt :Dmost már megy a 30 :) jah és persze felülés az meg mindig 20
 

LV
0
 

Dada

VIP
Utoljára online
2007.11.26.
1,464
1
38
39
Énis ujrakezdtem már kb 2 hónapja ,akkor nagyon szarul ment. Most karácsonykor volt 2 hét pihenö az jót tett és most már egész jól megy . És a 95 kg is elég hozzzá fekvöböl ment a 68 egyhuzamba felülésböl kb 50 körül a a futás meg nem de ez az utsó fizikai vizsgán volt :DGyurunk vazeeeeeeeee
 

LV
0
 

BaLiG

VIP
Utoljára online
2006.01.25.
1,416
1
38
31
kell is az. nyárig szeretnék 5 kg-t fel venni. persze eszem is hozzá. báttyám is hasonlu alaktu mint én csak ö nem nagyon csinál semmit. de azt mondta hogy akar vmi testsuly növelö port veni amiben sok a fehérje és ahhoz már gyurna is vmit. vélemény ? mennyi idö lenne változást látni ?
 

LV
0
 

Dada

VIP
Utoljára online
2007.11.26.
1,464
1
38
39
Na én elöször creatint vettem szerintem kezdésnek azis elég de ahogy gondolj mndjuk énis ettem akkor mint állat gondolom azis meghozta az étvágyam én kb 78 körül voltam és a creatin meg edzés eg zabálás után lettem olyan 90 kg körül. Ha rendszeresen edzel akkor azért hamar észreveszel magadon változásokat de ezt nem lehet idöhöz kötni minden szervezet másképp reagál.Ja és eröt is ad a creatin ami jó ha fejlödni akarsz mert nagyobb sujt mozgatsz ezáltal nagyobb igénybevészed az izmot. Ja és Fontos edzés elött és közben is akár meg utánna nyujts ha nyujtasz rendszeresen megnyulnak az izomrostok ezáltal öket is igyénybe veszed söt megi sérülnek elis szakadnak de ezt nem érzed ÉS mégvalami egy izomcsoportot több oldalrol is kell terhelni nem csake egyfelöl Pl fekvenyomásnál nem csak vizszintes padon kelll nyomni hanem pozitvba negativba tárogatni pozitivba negativba igy mindig más honnan kapja a terhelés ezáltal igénybe van véve és nöl nem kell elkeseredni akkor sem ha nem nö hirtelen de ha most kezdi el elöször akkor szembetünö lesz a változás mondjuk olyan 3 - hónap mulva :D


Ja fhérjét is szedtem de azt nem ettem meg mind mert sz-r ize volt :Dpedig csokis volt mindig hányingerem lett töle. És creatint is csak akkor szedj ha edzel mert különben a hasadra megy nekem lement mikor a cratin elfogyta után mondtam na igy már egész türhetö vagyok aztán szépen lassan lerakodott a hasamra pont amikor edzenem kellet volna tehát ha elfogy a creatin ami kb 1 hónap utánna ne hagyd abba z edzést legalább még 5 hónapig nyomj rá tisztán :Dés akkor megmarad :D nekem az volt a bajj hogy elötte már edzettem majdnem másfél éve és akivel jártam már nem tudott egyedül meg nem volt kedvem és pont akkor hagytam abba mikor elfogyott :D





Ja és ezeket ebböl tanulom elég sok hasznos dolog van bent föleg edzésmodszerek amik naggggggygygygygygon jók

A testépités nagy enciklopédiája
999630861a.jpg
 

LV
0
 

BaLiG

VIP
Utoljára online
2006.01.25.
1,416
1
38
31
lényeg hogy csinálni kell rendszeresen :) nyujtani szoktam már irtad régebben azota csinálom. különbözö poziciok: fekvenyomni nem nagyon szoktam. inkább fekvötámass és akkor ugy csinálom hogy 5-t szélesen van a kar. 5-t hogy közelebb egymáshoz és amig el nem jtuok amig akarok :)
 

LV
0
 

Dada

VIP
Utoljára online
2007.11.26.
1,464
1
38
39
HA fekvötámaszt csinálsz akkor ugy csináld hogy a lábadat rakd fel mondjuk egy székre és csinálj pl 5*15 gyorsan de szabályosan aztán ha végeztél az 5 szériával akkor uyganigy felpolcolt lábbal mennyél viszafelé mondjuk 1* 13 aztán 1* 11 aztán 1*9 és a végén 5 percnél többet ne pihenj és amennyit birsz de tényleg amennyit birsz De a fekvötámasz szerintem kevés :Dde ez lehet tetszeni fogy ha birod :D
 

LV
0
 

BaLiG

VIP
Utoljára online
2006.01.25.
1,416
1
38
31
fincsinek hangzik. ált felrakom lábam ágyra. de ez igy hát huhh. jo lesz :Dmegér egy probát
 

LV
0
 

Dada

VIP
Utoljára online
2007.11.26.
1,464
1
38
39
Tárogatásnak meg jó ha mondjuk 2 széket leteszel válszéleségben és azon nyomod a fekvöt ugy hogy a melkasod hajlitot karral lejebb legyen mint a tenyered azaz lejebengedd ne csak a tenyered szintjéig :D
 

LV
0
 

BaLiG

VIP
Utoljára online
2006.01.25.
1,416
1
38
31
ok :) megcsináltam 5*15 meg 13-at + 11-t +9-t hát érze ma mellem :) jo mondjuk elötte csináltam kb 60-t (2 turnusban) de amit mondtál elég jo. mostantol ezt adom :)
 

LV
0
 

Dada

VIP
Utoljára online
2007.11.26.
1,464
1
38
39
de ha már könnyü lesz növeld a számokat :DÉs tárogas is a fekvök után ahogy mondtam próbáld ki
 

LV
0
 

BaLiG

VIP
Utoljára online
2006.01.25.
1,416
1
38
31
minden nap egyel többet :) tárogatás meg majd szerzek vmi stabilat mert itt cska 2 gurulos szék van. bár nehezitésnek jo még össze is kell tartani :D
 

LV
0
 

Dada

VIP
Utoljára online
2007.11.26.
1,464
1
38
39
Vállazni meg fal meg fal mellet kézenállni és le föl le föl :Dez brutál :D
 

LV
0
 

Dada

VIP
Utoljára online
2007.11.26.
1,464
1
38
39
Tegnap bepótoltam a pénteki napot "amikor rajtamaradt a 86kg a 6 ismétlés" és hála isten minden ok csak sz*r napot fogtam ki pont nem ment mert tegnap 100 is ment igaz nagy nehezen de ment :Dén ennek is örülök :Dtalán fél év mulva meglesz a 110-120 de nem biztos.Tegnap magamra engedtem a 110 lassan de kifelé kicsit sem ment mondjuk addigra már leis fáradtam rendesen :S
 

LV
0
 

Franco

Power User
Utoljára online
2006.01.30.
109
0
16
Már nem járok, bőven elég a munka.. Múltkor a mosógépet felrakták a raklap legtetejére, olyan magasra, hogy 2-en alig bí­rtuk leszedni. Legutóbb meg jött kutyakaja, 50 kg-os kartonban. 13 órában eleget gyúrok:D Régen rendszeresen jártunk konditerembe. Jó az, kell az.
 

LV
0
 

Dada

VIP
Utoljára online
2007.11.26.
1,464
1
38
39
Senki nem jár kondiba vagy csak nem mondja el nekem!!!
 

LV
0
 

Dada

VIP
Utoljára online
2007.11.26.
1,464
1
38
39
Gyakorlatok a mell edzésére

Fekve nyomás. Teljes mellizomzat (sorozatonként 5-15 ismétlés)

A gyakorlatok királyaként ismert fekve nyomás a mellizomzat minden része edzésének megfelelően alakí­tható. Ha a gyakorlattal a felső mellizmokat akarjuk megdolgoztatni, a súlyt a nyakra kell leengedni. Ha a rudat a mellizom középső részére engedjük, ott lesz érezhető a hatás. A szűk fogású (25 cm) fekve nyomás a belső mellizmokat aktivizálja. A külső mellizomzatot széles fogással lehet megdolgoztatni. A megfelelő fogás és a rúd megfelelő mozgási útvonalának kiválasztásával a mellkas bármely része célzottan fejleszthető.

A fekve nyomás normál kivitelezése a következő: fogja meg a rudat úgy, hogy hüvelykujjai mintegy 90 cm távolságban legyenek egymástól, ily módon az alkar éppen függőleges helyzetben lesz, amikor a felkar párhuzamos a padlóval. A gyakorlatot fekve nyomópadon háttal fekve kell végezni. A hüvelykujjait a rúd alatt tartva (ez nem feltétlenül szükséges) keressen egy kiegyensúlyozott helyzetet. A kinyújtott karú pozí­cióból engedje le a súlyokat a mellizmokra. Érintse a rudat könnyedén a mellhez (ne rúgózzon vissza!), majd nyomja felfelé. Könyökét tartsa a rúd alatt, ne engedje közel kerülni a törzséhez.

A kezdők számára problémát jelenthet az, hogy a rúd elkezd előre, hátrabilleni, illetve, hogy nem emelkedik egyenletesen, mert az egyik kar erősebb a másiknál. Az idő és a gyakorlat megoldja ezeket a problémákat. Néhány hét elteltével már nem is kell figyelni a súly kiegyensúlyozására, és az ingás nélküli mozgatásra, mert addigra már kialakul a tökéletes mozgásgörbe. Amikor a súlyt a mellre engedi, ne hagyja ráesni! Mindig is nagyin tudatosan végezze a leeresztést, különösen, ha nehézsúlyról van szó. Ha megfelelően ellenőrzi a súly útját lefelé, biztos a pozití­v felfelé mozgás sikere
.
Tolódzkodás korláton (sorozatonként 8-20 ismétlés)

Ez is egy remek mellizom-gyakorlat, különösen, ha a rudak viszonylag távol (70-80 cm) vannak egymástól. Az egymáshoz túl közel lévő rudak nagyobb mértékben mozgatják a tricepszet, bár azért a mellizom alsó és külső részét is megterhelik. A szélesebbre állí­tott korláton végzett gyakorlattal a mell külső felső része edzhető. Ami e fejlődés eredményeként látható, az a szélesebb felsőtest és váll. Amikor a mellét edzi a korláton, a lábai legyenek a test előtt, lábát szegje le a mellére, könyökeit nyomja ki oldalra. Engedje le magát olyan mélyre, milyen mélyre csak bí­rja, a kinyomás végén pedig nyújtsa ki a karját.

Nyomás kézi súlyzóval ferde padon. Felső mellizmok (sorozatonként 8-12 ismétlés)

A gyakorlatot egy 35-40 fokos szögbe állí­tott ferde padon végezze. (40 foknál nagyobb dőlés esetén túl nagy szerepet kap a mozdulatban az elülső deltaizom.) Nyomja ki a kézi súlyzókat egyszerre, egyenesen felfelé, nyújtsa ki teljesen a karját, majd azonnal engedje vissza a súlyzókat a kiindulási helyzetbe. A fel-mozgást szünet nélkül végezze. A tenyereknek az egész gyakorlat alatt előre kell néznie.

Nyomás kézi súlyzóval ví­zszintes padon. Középső mellizomzat (6-12 ismétlés)

Feküdjön a hátára és a padlóhoz képest merőleges helyzetben, teljesen kinyújtott karral tartson két kézi súlyzót. Engedje le mindkét súlyt a mellére, majd azonnal nyomja vissza az eredeti helyzetbe. A súlyzók ne rugózzanak vissza a mellről. Könyökeit a gyakorlat alatt tartsa a testétől távol.

Ví­zszintes tárogatás. Külső mellizmok (sorozatonként 10-12 ismétlés)

Évekkel ezelőtt ezt a gyakorlatot szigorúan padlón fekve, kis súlyokkal végezték. Nagyon könnyű kézi súlyzókat használtak, mert az akkori szakértők ragaszkodtak ahhoz, hogy a gyakorlatot teljesen kinyújtott karral kell csinálni. Ma is ragaszkodunk ahhoz, hogy a kar állandó helyzetben legyen a gyakorlat alatt, de ez egy kissé behajlí­tott helyzetben legyen, mintha a kar ebben a pózban be lenne gipszelve. Ezzel csökkenthető a könyökizület terhelése, nagyobb súlyok használhatóak, jobban irányí­thatók a súlyok mozgása ...és igen, nagyobb mellizmok fejleszthetőek. Feküdjünk háttal egy padra, lábait vesse meg szilárdan a padlón. A súlyokat eressze le oldalt, majd emelje fel.
Ha az izmai már bemelegedtek, próbálja meg minél jobban megfeszí­teni azokat. Karjait tartsa mereven az enyhén behajlí­tott helyzetben.

Tárogatás ferde padon. Felső és külső mellizmok (8-12 ismétlés)

Vegyen fel stabil helyzetet egy ferde padon (legjobb a 30-40 fokos szög). Nyújtson a feje fölé egy pár könnyű súlyzót, majd engedje, hogy karjai lassan széttáruljanak két oldalra. karjai az egész gyakorlat alatt legyenek behajlí­tva, az emelést és a visszaeresztést lassan végezze, őrizze meg uralmát a súlyok felett, mivel minden egyes ismétlés megfeszí­ti a mellizmokat.
 

Kedvezményes Data.hu prémium előfizetés itt! Tölts villámgyorsan, korlátok nélkül!