Mi lesz a halál után?

Rezukii

Vendég
Ebben van vmi De ugyebár a világ tudni akar mindent, mindenről...olykor téves teoriákat állí­tanak fel, h megmgyarázzanak vmi egyszerű dolgot..fura ez a világ..
 

retek123

Vendég
Engem vallásosnak neveltek, de szerintem egyértelmű, hogy ha valamiképpen meg is nyilvánul a halál utáni élet amely 2 útra választható szét ( pl. mennyország / pokol ) akkor nem az fogja meghatározni azt, hogy hova mész, hogy milyen a vallásod (hacsaknem valami sátánista szekta tagja vagy..^^) hanem, hogy hogyan élsz, nem az fog meghatározni, hogy elmész e minden héten templomba, mert akkor valahogy í­gy zajlana a "szétválasztás", hogy "Bocs, te nem imádtál egész rohadt életedben, húzás vissza a pokolba" Remélem érthető mire célzok. Egyébként ha valaki nem vallásos akkor nem kell hinnie a sátánban, ördögben vagy amit akar és végülis azt tehet amit akar, de van egy hangzatos mondás amit nagyon szeretek; "Mi volt a Sátán legnagyobb sikere? Az, hogy elhitette, hogy nincsen"
 

spykee

New member
LV
0
 
Csatlakozás
2006.09.02.
Üzenetek
2
Reakció pontszám
0
Pontok
1
szerintem ott semmi nincs,csak az örök sötétség
 

Mythbuster

VIP
LV
0
 
Csatlakozás
2006.04.01.
Üzenetek
55
Reakció pontszám
0
Pontok
6
Kor
32
Engem is vallásosnak neveltek de mindig is a logikus választ kerestem az efféle kérdésekre.
Azt valamiért nem hiszem hogy az eddig élt életem befolyásolná a "túlvilági" életem. Vegyük pl a 10 parancsolat egyik legfőbb kitételét: Ne ölj! -és mint tudjuk az egyház és a kersztény vallás minden életet szentnek tekint. De én életem során hány ártatlan éltet oltottam ki már azzal hogy egyáltalán létezem, és ha ezen a fonalon megyünk tovább akkor eleve már minden húsevő élőlény a pokolra jut. Ezért nem hiszek ebben az egész marhaságban.
spykee: lehetséges az amit mondasz de nem lenne értelme mivel ha úgy veszzük a halál az "életolimpia" célszalagja és én nem hinném hogy a jutalmunk a nagy semmi lenne (esetleg a buddhistáknak).
 

BaLiG

VIP
LV
0
 
Csatlakozás
2006.01.25.
Üzenetek
1,416
Reakció pontszám
1
Pontok
38
Kor
31
engem is full vallásosan neveltek. de ne mnagyon értem (tlaán ne mfogtam fel) az egész értelmét hogy mér kell templomba járni meg ilyenek. na de a téma. szerintem csak simán mintha aludnánk. a nagy semmi.
 

Mythbuster

VIP
LV
0
 
Csatlakozás
2006.04.01.
Üzenetek
55
Reakció pontszám
0
Pontok
6
Kor
32
Azért kell templomba járni hogy a papoknak legyen valami dolguk és hogy egy héten egyszer ne csak az anyázás mellett vegyük a szánkra isten nevét.
A halál és az utána következő periódus nem lehet olyan mint az alvás mivel az a szerves valónkhoz kötött reakció, a kóma az ami leginkább az alvásra hasonlí­t de az közel sem azonos a halállal.
Szerintem mivel a természet mindig megújul és álltalában véve önmagáből az eredeti forrásaiból újul meg kell valami szerep ebben a körforgásban nekünk is.
 

Rezukii

Vendég
A papok sok bort isznak ,meg ostyát esznek..egyfajta duci tréning, és szálkásí­tás..
 

BaLiG

VIP
LV
0
 
Csatlakozás
2006.01.25.
Üzenetek
1,416
Reakció pontszám
1
Pontok
38
Kor
31
körforgás? nem tom. nem nagyon hiszek az ilyen lélekvándorlos dologban
 

Mythbuster

VIP
LV
0
 
Csatlakozás
2006.04.01.
Üzenetek
55
Reakció pontszám
0
Pontok
6
Kor
32
Rezukii: A papok között kevés kövér van de már láttam olyat amely a reverendályában páleszt dugdos.
Balig: A reinkarnáció azért jobb válasz mint a "semmi".
De szerintem is van ennél jobb válasz de azt még nem ismerjük.
Majd még gondolkodom ezen holnap és átnézek pár értekezést hátha eszembe jut valami .
 

retek123

Vendég
Én anno kitaláltam valami olyasmit a reinkarnációra, hogy az évmilliók alatt biztos változott a lélekszám a földön, í­gy ha mégis van reinkarnáció akkor egyes lelkek meghalnak mí­g újak születnek, í­gy már nincs is értelme az egésznek

Aztán, az alap, hogy az emberiség csak nő, akkor az új ember testébe benyomnak egy mókuslelket? Szerintem elég hülyeség a reinkarnáció, de nem kevésbé mint a többi.

Mythbusters, szerintem a "Ne ölj" parancsolat (márha ez tényleg mérvadó és meghatározza a jövőt) valahol arra utal, hogy tudatosan ne cselekedj í­gy, vagy valami ilyesmi, végülis csak sötétben tapogatózom.
 

Mythbuster

VIP
LV
0
 
Csatlakozás
2006.04.01.
Üzenetek
55
Reakció pontszám
0
Pontok
6
Kor
32
Személy szerint én sem hiszek a reinkarnációban de amí­g nem cáfolják vagy erősí­tik meg tartózkodnék a válaszadástól.
A Ne ölj parancsolattal kapcsolatban még az jutott eszembe hogy az istenhí­vők nagyrésze hisz abban hogy a "sorsunk isten kezében van". Tehát egy mániákus gyilkos nem juthat a "pokolra" mivel az Isten álltal neki kijelölt utat követte.
 

Orpheus

Admin
Tag
LV
1
 
Csatlakozás
2007.04.02.
Üzenetek
1,319
Reakció pontszám
228
Pontok
63
Díjak
2
Kor
47
Webhely
hhw.hu
Sokan úgy hiszik hogy ha nem érted el ebben az életben azt amire születtél, akkor újraszületsz egy másik emberben illetve a lelked újraszületik, újra és újra.
 

Dada

VIP
LV
0
 
Csatlakozás
2007.11.26.
Üzenetek
1,464
Reakció pontszám
1
Pontok
38
Kor
39
Még szerencse hogy nem hiszek
 

/George/

VIP
LV
0
 
Csatlakozás
2006.08.21.
Üzenetek
244
Reakció pontszám
0
Pontok
16
Kor
32
Én a mennyországban és pokolban hiszek...az összes többitől eltekintek! De csak gondoljatok bele...ha nem lenne az élet után vmi, akkor miért is élünk? Azért, hogy a halál után jöjjön a nagy semmi? Igen, ez bizonyos...menny vagy pokol!
 

Rezukii

Vendég
A sors fintora, h azért éltünk végig pár évtizedet, h örök sötétségbe legyünk zárva...de tudomást nem véve magunkról, tehát mintha aludnánk...de senki, soha nem ébresztene fel..
 

/George/

VIP
LV
0
 
Csatlakozás
2006.08.21.
Üzenetek
244
Reakció pontszám
0
Pontok
16
Kor
32
Az elég gáz lenne...sztem az a szituáció ki van zárva!
 

Dada

VIP
LV
0
 
Csatlakozás
2007.11.26.
Üzenetek
1,464
Reakció pontszám
1
Pontok
38
Kor
39
Egyébként tiszta felesleges találgatni ugysem az lessz amire gondolunk senki sem tudhatja mi lessz Szerintem
 

/George/

VIP
LV
0
 
Csatlakozás
2006.08.21.
Üzenetek
244
Reakció pontszám
0
Pontok
16
Kor
32
Erről van szó! Ezt nem tudhatja senki, csak maga Isten! ??킐 majd eldönti, hogy hova kerüljünk! Sztem ez a téma itt le is zárult! Térjünk át arra, hogy ti hisztek-e Istenben? Én hiszek, mert hát akkor hogyan lennénk, ha ő nem teremtett volna meg...vagy ha a Föld gázból lett volna, akkor mi hogy kerültünk ide? Tehát bizonyos sztem, hogy Isten létezik!
 

Mythbuster

VIP
LV
0
 
Csatlakozás
2006.04.01.
Üzenetek
55
Reakció pontszám
0
Pontok
6
Kor
32
Isten nem létezik. Evolúció igen de Isten nem. De attól még el tudok képzelni egy ősi fajt amely egykoron hatalmas csillagközi birodalmat hozott létre és segí­tette az akkori földiek kultúrális és technológiai fejlődését. Mivel a kőbaltás ember nem tudott magyarázatot találni az idegenek "hatalmára" ezért bemesélte magának hogy az Isten.
 

Dada

VIP
LV
0
 
Csatlakozás
2007.11.26.
Üzenetek
1,464
Reakció pontszám
1
Pontok
38
Kor
39
Én nem hiszek istenben sem
 

Rezukii

Vendég
Igen, az Evolució, merthogy minek is lennénk szőrősek, ha nem a majmoktól származnánk? Miért is lenne fark csontunk, mint a majmoknak? Szerintem ez logikus..vagy tévednék?
 

/George/

VIP
LV
0
 
Csatlakozás
2006.08.21.
Üzenetek
244
Reakció pontszám
0
Pontok
16
Kor
32
Ki hogy gondolja...de az biztos, hogy én nem majmoktól származom!
 

BaLiG

VIP
LV
0
 
Csatlakozás
2006.01.25.
Üzenetek
1,416
Reakció pontszám
1
Pontok
38
Kor
31
ez bisztos George
 

Dada

VIP
LV
0
 
Csatlakozás
2007.11.26.
Üzenetek
1,464
Reakció pontszám
1
Pontok
38
Kor
39
Te biztosan nem de az emberiség lehet
 

Guest

Vendég
Véleményem szerint az ember egy magasabb sí­kba jut át... Bármi is legyen az. De az biztos, hogy az anyag nem vész el, csak átalakul! Ha már itt tartunk, akkor pl az elégetett papí­rból miért füst lesz, miért nem egy bombanő ???
 
Kedvezményes Data.hu prémium előfizetés itt! Tölts villámgyorsan, korlátok nélkül!
Top Alul