LV
0
 

crancker

Member
Utoljára online
2006.10.05.
17
0
1
36
Érdeklődés terén kiváncsi vagyok arra hogy kinek mi a véleménye. Vagyis megéri e bármien szoftvert megvenni eredetiben vagy inkább jobb a crackelt/másolt dolgok. Szerintem játékok terén megéri a másolt gamek mert nemhiszem hogy sok ember kiad valamire több ezer pézt azért hogy pár hónapig játszon vele, majd törölje és a lemez csak porosodjon. ien téren a másolt dolgok a legjobbak. De szerintem ugyanez vonatkozik a filmekre is. De amit tényleg megéri venni azok az tényleg profi programok. Pl oprendszer meg képszerkesztők meg ienek, mert tényleg befutott profi dolgok és ha valami nem kóser a cuccal akkor lehet frissiteni is az adott dolgot. lásd xp. a legtöbb frissitést legálisra lehet leszedni. az más hogy valaki crackeli az xp-jét de hát 1 legális op mégis többet ér ha eredeti. Persze a silány progikat jó crackelve leszedni vhonnan. Ez az én szerény vélemnyem. Kiváncsi vok ti hogy látjátok ezeket a dolgokat.
 

LV
0
 

Crunker

Power User
Utoljára online
2006.01.23.
86
0
16
32
www.nfl.hu
ha illegáliskodsz sokkal izgalmasabb lesz az élet
Magyarok nagy része olyan,hogy inkább letölti,mert olcsobb és kevesebbet kell érte mozogni. Azaz igazság,hogy nálunk elégé drágák a játékok meg a progik amiket meglehet vásárolni és ez nem yo. Viszont már vannak olyan játékok amiket kisem adnak PC-re mert úgy is letöltené az emberek nagy része és nem elsétálna a boltba és megvenné. Ezért már kevesebb játékot adnak ki gépre. XBoxnál meg PS-nél is drágák a játékok,de azt nehezebb illegálisan beszerezni letölteni sőt még ki is kell csipeltetni vagy mit ahoz,hogy tudjál játszani.
 

Guest

Vendég
Most gondold el, hogy nem Magyarországon vagy, és van csomó pénzed. Akkor se fogsz elmenni a boltba mert letölteni kényelmesebb és rögtön megvan. Webáruházban se fogod megvenni mert mire regisztrálsz oda, megadod az adatokat meg mire házhoz szállí­tják az is beletelik pár napba!
Én már tudom ezellen a megoldást, csak nem í­rom le mert én akarom megvalósí­tani legelőször
Egyébként meg itt kis hazánkban amúgy is csak kevesen vesznek meg játékokat/programokat mert a magyar fizetésekhez képest nagyon drágák. Ráadásul egy NFS Carbon ami full igénytelen játék (grafikát kivéve) 15-18 rongyért árulták amikor bejött. Amúgy se látom értelmét egy játék megvásárlásának, arra nem kell költeni hogy ülj a géped előtt...
Egyébként meg letölteni legális, viszont szerzői jogokat sértő anyagot az adathordozóidon tárolni 24 óránál tovább viszont már nem.
 

LV
0
 

crancker

Member
Utoljára online
2006.10.05.
17
0
1
36
Hát ez az. Minden ellen van kiskapú. Csak azért ha lenne pénzem akkor biztos megvenném az XP-t eredetibe vagy beszerezném valahonnan. Mert azért tényleg kényelmesebb azt frissí­tgetni meg arra felrakni a wines cuccokat mint arra amit megkell crackelni. lehet hogy ti ezt máshogy látjátok, de én inkább adnék ki érte pénzt. De mondjuk másra nem nagyon. Csak xp-re.
 

Guest

Vendég
Mert egy eredeti XP-re mennyivel rövidebb felrakni valamit mint egy crackeltre? Semmivel. Ugyanannyi idő alatt fut le a validation és ugyanannyi az install idő is... ez elég hülye érv volt már bocs
 

Guest

Vendég
Hallod Gospel az NFS mikor bejött Ausztriában pont a feléért kaptad meg :S és ez a nem mind1 mert a kiadók is tudják hogy hiába viszed lejjeb az árakakt akkor sem fogják többen megvenni mint eddig. Ezért szépen kialakí­tottak egy olyan árrés amit még azok akik olcson is megvennék még ilyen drágán is megveszik. Amugy szerintem az ötletedet hamarosan megvalósí­tják, ha a rendes védelemre gondolsz a szoftvereknél. Amugy legális mert gyak. minenből találsz már ingyenes vagy shareware programot ami majdnem ugyanannyit tud mint a "bolti"társa
 

Guest

Vendég
í­í‚gy se kell szarakodni a crackeléssel. Lefuttatod az egyik programot (2 másodperc) utána a regfile-t az még 2 másodperc és ennyi volt.
Sajto én nem védelemre gondoltam...
 

LV
0
 

aranyos

Power User
Utoljára online
2006.03.19.
83
0
6
40
Nekem legális XP-m van magyar, román és a legjobb angol. Mind Service Pack 2-ek és Professional. Mindeniket Volum Licenszel vettem meg, frisitik is magukat rendesen (hetente 3-4-szer). Töltöttem is le crackelt változatokat, de semmi külömbség nincs köztük, egy jó crackelt XP ugyan azt tudja, mint az eredeti. Az egyetlen szembetűnő külömbség az XP-ék közt szerintem az, h az angol magasan üti a többit, a magyar és más nyelvekre lefordí­tott XP-ék gagyik az eredetihez képest.
Ez itt az én személyes véleményem, aztán mindenki maga tudja.
 

Guest

Vendég
í­í‚ltalában el szokták rontani a fordí­tásokat, hiszen az informatikai angol nyelv az azért más mint a sima angol, és ezért könnyű félrefordí­tani.
 

Guest

Vendég
Hát ha megveszek egy XP-t bótban, akkor mostmár tudjuk hogy legalább 5 évre elég lesz, í­gy megéri
 

Guest

Vendég
Most 1 komoly kérdés a haverom azt mondja hogy a rendörség indithat eljárást pl:ezért az oldalért ?
 

LV
0
 

Mythbuster

VIP
Utoljára online
2006.04.01.
55
0
6
32
Ha a szabályzatban le van í­rva hogy "az oldalon található tartalomért felel?sséget nem vállalunk" akkor rendben van. Ha nincs leí­rva akkor kipótolom.
 

LV
1
 

Zozi

VIP
Utoljára online
2007.07.03.
1,106
4
38
Díjak
1
38
Ott van az!

"15. A fórumon található tartalomért felel?sséget nem vállalunk."
 

LV
1
 

Zozi

VIP
Utoljára online
2007.07.03.
1,106
4
38
Díjak
1
38
Akkor mostmár 2x is benne van! Me a 7es eddig is ott volt!

7. Az oldalon található anyagokért semmilyen felel?séget nem vállalunk!
 

LV
0
 

Mythbuster

VIP
Utoljára online
2006.04.01.
55
0
6
32
Javí­tva de még í­gy is át kellett í­rnom egy ponton.
 

Guest

Vendég
Igazából van egy érdekes megközelí­tése a dolognak. Ha soha senki nem vesz meg semmit eredetiben, akkor a gyártók felhúzhatják a rolót, mert Teréz anyát senki nem fog játszani. Persze nem itt tartunk. De azért érdemes a gyártók fejével is gondolkodni. Nem azt mondom, hogy vegyük meg a szemetet vagy az olyan programokat, amelyek amúgy sem érik meg az árukat... De a gyártóknak is élni kell valamiből, és hát szerény költségvetés egyenlő silány termék magas áron.
 

LV
0
 

Flóri Bá

VIP
Utoljára online
2007.12.02.
362
0
16
39
tetrakotta.wordpress.com
Mikor kijött a Flatout 2. azt mondták, hogy legyen az új gém 4000Ft körüli áron és láss csodát...jobban fogyott, mint egy NFS és valljuk be jobb gém is, csak kevesen ismerik!
Nekem van sok eredeti gémem és filmem is, de várok amí­g egy 16.000Ft-os játék lemegy 4-5ezer Ft-ra és akkor megveszem, a Tecsóban meg a jó kis filmek jönnek 700-900Ft-ért (Tegnap vettem meg a Sin City és a Kill Bill 2. 750ért)
 

Szaki10

Vendég
játékok közül van 3-4 eredeti cd a többi í­rott és még régen Play Station 1-en is
csak í­rott volt és amit flóri bá mondott a végén egy párszor megfordultam dvd
filmekért onnan van nekem is a kill bill 2
 

LV
0
 

Flóri Bá

VIP
Utoljára online
2007.12.02.
362
0
16
39
tetrakotta.wordpress.com
Érdemes néha abba a nagy dobozba belenézni, amit oda kitesznek, teli lemezekkel, mert múltkor is megtaláltam a Penge 1-2, 750ért, ami nem nem nagy pénz és egyik kedvenc filmem!
 

szotyolla

Vendég
ha ingyen adják akkor legális de amugy illegális...soha semmiért nem fizetek ez az alap amit tehetek társadalmunkért...amig ilyenek a fizetések és ilyeneke a szoftverárak addig illegális for eva
 

Kedvezményes Data.hu prémium előfizetés itt! Tölts villámgyorsan, korlátok nélkül!