LV
2
 

jeszenakjanos

Uploader
Utoljára online
2015.10.26.
2,329
1,647
113
Díjak
3
2023
Pribojszki Mátyás - Herfli suli
1908132120040114.jpg


Kedves Herfli Suli olvasók!


Mindenekelőtt engedjétek még, hogy bemutatkozzam. Pribojszki Mátyás vagyok idén már 29 éves, hivatalosan pedagógus végzettségű és mintegy másfél évtizede foglalkoztat ez a varázslatos, gyönyörűséges hangszer a szájharmonika vagy becenevén a „herfli". 1991-től játszom rendszeresen zenekarokban. 1994-ben alakí­tottam meg saját csapatomat Blues Fools néven, mellyel körbekoncerteztük szinte egész Európát, Jugoszláviától írországig, a Benelux íllamoktól Finnországig. Az aktí­v zenélés mellett mindig foglalkoztatott a harmonika taní­tása is. Már a legelején rájöttem, hogy hagyományos didaktikai módszerekkel nem sokra jutunk a szájharmonika taní­tásban, í­gy szükséges volt egy speciális, már nemzetközileg is ismert és elismert jelrendszerre, a klasszikus ötvonalas kottarendszer mellett. Nálam úgy a 80'-as évek vége felé kezdődött. Akkoriban még nem tudtam mi lesz ebből az egészen különös hobbiból. Igen, abszolút különös, sőt talán inkább különleges hangszer a „miénk", hiszen annyira más, bensőséges, semmihez sem hasonlí­tható. Sokszor fogalmazok úgy, hogy a szájharmonika, vagy herfli a legintimebb hangszer az egész földkerekségen. Tenyerünkben tarjuk, ajkainkat ráhelyezve fújjuk, szí­vjuk, sok esetben még nyelvünket is használjuk és arra vagyunk hagyatkozva amit hallunk, mert közben nem látjuk mit is csinálunk valójában. A könyv ebben próbál segí­tséget adni és egy hiánypótló szerepet betölteni Magyarországon, magyar nyelven.





pdf+mp3 75mb


Code:




Linkeket csak regisztrált tagok láthatják!  Bejelentkezés :::  Regisztráció




 

Kedvezményes Data.hu prémium előfizetés itt! Tölts villámgyorsan, korlátok nélkül!