LV
2
 

petrucy

Uploader
Utoljára online
2012.02.10.
2,401
1,342
113
Díjak
3
39
Moldova György - Kádár János I-II.

moldovagyorgykadarjanos.jpg


Moldova György - Kádár János I-II, (MP3 CD) Hangoskönyv.

Előadó: Garai Róbert
Kiadó: Urbis Kiadó
Játékidő: 15 óra
I.rész 432,7 MB, 128kbps,
II.rész 399,1 MB, 128 kbs


Kí­í‚Dí­í‚R Jí­í‚NOS I-II. - RőVID TARTALOM
"Ott voltam, ahol lennem kellett, és azt tettem, amit tennem kellett." (Kádár János) Moldova György í­rja új könyvéről: Munkámat befejezvén is csak azt mondhatom, amit a kezdetben: későn kezdtem bele ebbe a könyvbe, nem is a 24. hanem a 25. órában. Nemcsak Kádár távozott el, hanem egykori munkatársai, ellenfelei is, a történések valóban hiteles ismerői. í­í‚gy e kötet alapanyagát saját feljegyzéseim, interjúk és beszélgetések alkotják, de igyekeztem felhasználni minden hozzáférhető anyagot: megjelentetettet és kéziratost egyaránt. Ahol csak tehettem, magának Kádár Jánosnak a szavait idézem, vagy azok szövegeit, akiket hiteles tanúknak í­téltem.
Kádár János (eredetileg Csermanek János, Fiume, 1912. május 26. í¢?í¢?? Budapest, 1989. július 6.) kommunista politikus. 1948 és 1950 között belügyminiszter. 1952 és 1954 között egy koncepciós per miatt börtönbe zárták. Az 1956-os forradalom alatt részt vett Nagy Imre kormányában, de november 4-én átállt a szovjetekhez, akik a visszaállí­tott kommunista diktatúra vezetőjévé tették. 1956 és 1988 között azután az MSZMP első titkáraként, később pedig főtitkáraként megkérdőjelezhetetlenül Magyarország első emberének számí­tott. Kétszer volt miniszterelnök.
Kádár a 20. századi magyar történelem egyik meghatározó alakja. Személye és a nevéhez köthető politika, a kádárizmus ma is éles viták tárgya Magyarországon.


I.CD

Code:




Linkeket csak regisztrált tagok láthatják!  Bejelentkezés :::  Regisztráció





II.CD.

Code:




Linkeket csak regisztrált tagok láthatják!  Bejelentkezés :::  Regisztráció




 
  • Köszönöm!
Reakciók: bozsodi66
Kedvezményes Data.hu prémium előfizetés itt! Tölts villámgyorsan, korlátok nélkül!