Ha data.hu-s a feltöltés, válaszd ki ezt hogy ki legyen emelve!
LV
2
 

petrucy

Uploader
Utoljára online
2012.02.10.
2,401
1,342
113
Díjak
3
39
OTUxNDM0.jpg


Lorre,Charles - Ki nevet a végén HK 2013.
Szerző: Lorre, Charles [Nagy Károly] (1909-1942)
Előadja: Gépész
A felvétel készült: 2013
Játékidő: 04:01:53 (242 perc)
Bitráta:320 kbps / 44 kHz / MP3 stereo
Méret:555.10 Mb

Info:
-----
A két világháború közti időszakot méltán tarthatjuk a magyar ponyva aranykorának, amikor is több tucat kiadó százával, ezrével jelentette meg azon műveket, melyeknek az egyszerű szórakoztatáson túl nem igen voltak magasabb rangú célkitűzései. A zömében nyugati mintára íródott kalandregények között azonban időről-időre felbukkant jó néhány gyöngyszem, akik nélkül valljuk be, a magyar nyelvű irodalom szegényebb volna. A műfajt vitathatatlanul legnagyobb zsenije természetesen Rejtő Jenő volt, azonban az ő kortársai között nem kevesen vannak olyanok, akik e műfaj keretein belül a legmagasabb szakértelemmel "termelték" a western, idegenlégiós, detektív vagy épp szerelmes történeteket. E mindig is népszerű műfaj, mára klasszikussá vált darabjaiból állítottuk össze sorozatunkat.

"A szép, hosszú, selyemharisnyás, nagyon formás láb most toppantott egyet, és a kellemesen csengő hang türelmetlenül szólalt meg:
– Azonnal fordítsa vissza a parthoz a hajót, mert különben…
– Keresztüllő! Ezt már tudom!
– Igen, keresztüllövöm!
– Lőjön keresztül — felelte egyszerűen Bobby.
– Mit csináljak?
– Mondom, lőjön keresztül!
– Hogyhogy lőjem keresztül?
– Hát nézze! A revolvert megfelelő irányban tartja. Csövét pont a mellem közepének szegezi. Mi sem egyszerűbb, mint hogy elhúzza a ravaszt, és én a következő pillanatban véremben fetrengek a fedélzeten.
– Kérem, én nem vagyok kíváncsi ezekre a részletekre!
– Bocsánat! Ezzel csak azt akartam jelezni, hogy elszántam magam a legvégsőkre és a halálra. "


Code:




Linkeket csak regisztrált tagok láthatják!  Bejelentkezés :::  Regisztráció




 
  • Köszönöm!
Reakciók: tubi952
Kedvezményes Data.hu prémium előfizetés itt! Tölts villámgyorsan, korlátok nélkül!