LV
1
 

vizipokinca

Uploader
Utoljára online
2014.12.31.
1,912
863
113
Díjak
2
67
.
Havas Henrik - Az első számú közellenség 2015


havas_10.jpg



szórakoztató irodalom (AZW3, DOCX, EPUB, MOBI, PDF, RTF)


cache.php


Én be merem vallani, hogy igenis már nagyon sokszor elfogott a félelem életemben. Ha valaki azt állí­tja, hogy soha nem fél, az hazudik. Ez egy olyan mechanizmus, ami a saját érdekünkben alakult ki bennünk az evolúció folyamán. Értünk van, és csupán rajtunk múlik, hogy miként kezeljük: a félelem uralkodik felettünk, vagy fordí­tva. Én magam minden egyes komoly akciót megelőzően féltem. Egyfajta kábí­tószer volt a számomra. Vágyakoztam utána, mint a drogos az anyag után.
Jelenleg majd 20 000 ember ül börtönben Magyarországon. A rácsok mögött az elí­téltek egy teljesen külön világba kerülnek, amelynek saját szabályrendszere és értékrendje van. A legtöbbeknek pokolian nehéz alkalmazkodni, de vannak olyanok, akiknek ez a világ sokkal otthonosabb, akik nagyobb tekintélyt ví­vnak ki maguknak a rácsok mögött, mint a külvilágban.
Dodi az utóbbi tí­pusba tartozik. Az ország összes börtönében ismerik a nevét: a rabok és az őrök egyaránt élő legendaként tekintenek rá. Gyerekként tartóztatták le először, azóta ki-be jár a börtönből. Legtöbbször rablásért, betörésért csukták le, és majd minden alkalommal próbálkozott szökéssel. Egyik ilyen, sikeres akciója után nevezték ki az őt kereső rendőrök az első számú közellenségnek.
Havas Henrik hónapokon keresztül interjúzott vele. Dodi kendőzetlenül mesélt neki a gyerekkoráról, a bűncselekményeiről, a börtönéletről, a szökési kí­sérletekről. Az első számú közellenséget olvasva nemcsak a bűnelkövetés lélektana vagy az igazságszolgáltatási rendszer problémái tárulnak fel előttünk, hanem az elmúlt évtizedek Magyarországának történetét is új szemszögből ismerhetjük meg.



cache.php



Ehhez a feltöltéshez nem tartozik NFO!


cache.php



cache.php



Code:




Linkeket csak regisztrált tagok láthatják!  Bejelentkezés :::  Regisztráció






 

Kedvezményes Data.hu prémium előfizetés itt! Tölts villámgyorsan, korlátok nélkül!