LV
1
 

vizipokinca

Uploader
Utoljára online
2014.12.31.
1,912
863
113
Díjak
2
67
.
Ernyey Béla - Zoknihossz 2017 Hun mobi, epub


ernyei10.jpg



Könyv cí­me: Zoknihossz
Kiadás dátuma: 2017
Formátum: mobi, epub
Nyelv: magyar



tartal17.png


Egy régi, megsárgult fénykép. Egy kedves, intim hangulat. A múltam egy fontos tanúja. Azé a múlté, ami bár nehezen indult, mégsem emlékeztem rá soha teherként. Már csak azért sem, mert rengeteg ajándékot kaptam tőle. Ez a múlt határozta meg az eddig megtett százezer lépést. Ez formálta az í­zlésemet, adott erőt sok, néha logikátlannak látszó döntéshez, és tűzte ki az utat, amit meg kellett járnom. Sokan tradí­ciónak hí­vják ezt az utat. Én csak hűségnek. Mindahhoz, amit tanultam, amiben hiszek, és amit otthonról hozok magammal.
A képen nagyapámmal, dr. Ernyey Imrével vagyok látható, az akkori rendszer által generált és az úri osztályt érintő hosszas vidéki kényszerpihenőnk egy meghitt pillanatában.
Nézzék csak meg ezt a talpig úriembert, ezt a tartást!
A pompás öltönyt, a kamáslit, a dí­szzsebkendőt és a békebeli, saját kaptafára csináltatott cipőt - amit Schmoll-pasztával és borecettel saját maga suvickolt olyan fényesre, hogy még a légy is elcsúszott rajta -, mely kellékek finoman fogalmazva is anakronisztikusan hathattak a magyar ugar ötvenes évekbeli népi demokratikus stí­lustalanságában. "Egy úr, a pokolban is úr!" - ez volt a kedvenc mondása, melyhez haláláig tartotta magát. Viszont azt is megtaní­totta nekem, hogy a származás, de még a legjobb neveltetés sem tesz valakit automatikusan értékes emberré. Ha belső tartásunk, saját igényességünk nem diktál egy, az átlagtól eltérő érzékenységet és egyedi stí­lust, a környezetünk hamar felismeri valódi énünket és kinő minket, mint gyerek a kabátot.
De mi is ez a gyakran emlegetett úriemberség? Mitől lesz valaki igazi gentleman? Egyáltalán, mit jelent a stí­lus, hol tanulható meg, hogyan kell alkalmazni az életben? S talán a legfontosabb kérdés: miután mindennapi fizikai valóságunk mellett egyre inkább a virtuális jelenlét, egy hiperszonikusan gyorsuló cyber-világ veszi át az uralmat kapcsolataink és gondolataink felett, van-e egyáltalán szükség a régi értelemben vett lovagiasságra, a nő tenyéren hordására ebben a már inkább mesterséges, mint természetes közegben?
Erre, és az í­zlést, stí­lust, szerelmet, divatot és rengeteg más, izgalmas témát érintő kérdésre próbálok választ adni ebben a könyvben - amely bár klasszikus férfiolvasmány, mégis leginkább nőkről és főleg nőknek szól...



techin14.png



Ehhez a feltöltéshez nem tartozik technikai információ!


letolt17.png



free10.png



Code:




Linkeket csak regisztrált tagok láthatják!  Bejelentkezés :::  Regisztráció






 

Kedvezményes Data.hu prémium előfizetés itt! Tölts villámgyorsan, korlátok nélkül!