LV
2
 

jeszenakjanos

Uploader
Utoljára online
2015.10.26.
2,329
1,647
113
Díjak
3
2023
Don Schmierer - Megelőzés! megelőzés! megelőzés! A homoszexualitás megelőzése fiatalkorban
covers-39607.jpg


Alcím: A homoszexualitás megelőzése fiatalkorban
A fiatalkori homoszexuális állapot megelőzéséről szól ez a kiadvány. A könyv két részből áll. Első része áttekintés, amely átfogó képet ad a homoszexualitásról, olyan tényeket is megismertetve, amelyek talán újak az olvasó számára. A könyv második részében az író beszámol néhány idevágó személyes élményéről, valamint olyan tényekről, amelyekkel foglalkoznunk kell ahhoz, hogy megelőzhessük a homoszexualitás.
„Nem érdekel engem ez a téma” – gondoltam, de a könyvet olvasva sorban ért a meglepetés. Hogy?! Ez családi ügy, nem biológiai kérdés, vagy egyéni izés dolga? Hogy a gyerekek „apa majd megmondja” típusú családban szeretnének felnőni? Hogy a homoszexualitás választásában (mert ez döntés kérdése -hm?) az apáknak is jelentős szerepe van? Na ne…!
Nem tudtam letenni a könyvet, a gyakorlatból vett párbeszédek izgalmas drámává is teszik, miközben tudományos munkának is kiváló. Hálás vagyok a szerzőnek, sokat tanultam tőle nemcsak a témáról. Mint minden jó prevenciós munkában, itt is sokkal többről van szó. A jóllétünk, még meg az isteni terv szerinti legmagasabb szintű jóllétünk gyakorlati útmutatóját is a kezében tartja az olvasó (pl: megismerhetjük a megbocsátás szerepét testi-lelki egészségünk védelmében, s a megvalósítás hogyanjában is segít a szerző).
Nos apatársaim, férfiak! Hol vagytok? Világszerte gyermekek milliói szenvednek a férfiak, az apák hiánya miatt, és menekülnek drogba, alkoholba, játékba, homoszexualitásba, mindenféle devianciába. Ne dőljünk be a hazugságnak, hogy nincsen ránk szükség. A világ mást akar elhitetni velünk, de anyák egyedül nem tudják mindazt megadni gyermekeiknek, amit csak mi tudunk férfiak, és amit csak együtt tudunk szülőként, ráadásul egymást szerető házaspárként. Nagy kihívás elé állít az élet bennünket, s ez a könyv segítséget ad ahhoz, hogy helyesen töltsük be legnagyszerűbb hivatásunkat, az apaságot. Isten segítsen ebben mindannyiunkat!
Mind szakembereknek, mind pedagógusoknak, szülőknek útmutatóként szolgálhat ez a könyv. Forgassuk, használjuk Isten áldásával, vezetésével! (Kovács Károly addiktológiai szakpszichológus) pdf 45mb



Code:




Linkeket csak regisztrált tagok láthatják!  Bejelentkezés :::  Regisztráció




 

Kedvezményes Data.hu prémium előfizetés itt! Tölts villámgyorsan, korlátok nélkül!