Zétényi-Csukás Ferenc Török Pál Miklós - A hazáért mindhalálig

jeszenakjanos

Uploader
LV
2
 
Csatlakozás
2015.10.26.
Üzenetek
2,725
Reakció pontszám
2,129
Díjak
3
Kor
2023
Leírás
Zétényi-Csukás Ferenc Török Pál Miklós - A hazáért mindhalálig
MTM3MTQzNg.jpg

Rehabilitált tüzér alezredes és nyugdíjas szakgyógyszerész vagyok.
Születtem 1922. március 14-én Kétegyházán (Békés-megye). Anyai nagyanyám régi skót főnemesi származású, apai őseim török janicsárok voltak, Temesvár visszafoglalása után itt maradtak és letelepedtek Arad környékén, magyarrá váltak. Felmenő őseim között székelyek,felvidéki szászok, tótok, lengyelek is vannak.
Szegeden a piaristáknál érettségiztem 18 évesen, 1940-ben.
Ezután jelentkeztem önkéntes katonának. Békéscsabán szolgáltam a karpaszományos iskolán, ahol rangelsőnek végeztem és ahonnan felvettek a Királyi Ludovika Katonai Főiskolára. Itt 1943-ban végeztem, mint hadnagy. A fronton háromszor sebesültem. A háború végén kivittek a kórházból a Szovjetek. Három évig fogolytáborban voltam. Hazajövetelem után a hadseregből B listáztak (magyarul kirúgtak).
1951-ben végeztem, mint gyógyszerész. 1956-ban részt vettem a forradalomban. Internáltak, bebörtönöztek, majd a rendszerváltáskor rehabilitáltak.
Zetényi-Csukás Ferenc barátom ötlete volt ez a könyv, és én azért tettem eleget a felkérésnek, mert mozgalmas életem történetéből, ha már egy valaki lesz, aki hitet merít hazaszeretetből és hazafias gondolkodásból, akkor már érdemes volt, ennek a műnek megszületnie. pdf 2011 18mb

Code:
            
                
                
                    
                   
                    A kód megtekintéséhez jelentkezz be.
					Please log in to view the code.
                
            
        
 
Top Alul