• - A programokat kötelező ellátni prefix-szel.
    -Kötelező képet, borítót kirakni a tartalomról, ellenkező esetben törölni fogjuk.
    -Ha megszűnik a képet tartalmazó tárhely, ahonnan be lett linkelve, pótlási felszólítást küldünk.
    -A linkeket code tag # közé kell rakni és sima text formában, nem rákattintható linkként.
    -Tiltos olyan tárhelyről linkelés ahol a letöltéshez regisztráció szükséges!

Igen, vagy nem

dryflame

Támogató
LV
0
 
Csatlakozás
2010.12.18.
Üzenetek
4
Reakció pontszám
0
Pontok
1
A kérdés arról szól, hogy miért legyen linux -is- a gépeden.
Töröltem a múlt részeit, aki akarta, rég elolvasta, köszönet Nekik.
Külön köszönet Orpheusnak, aki hozzászólt a mondanivalómhoz! Lásd alább...
Igaza van, mint nekem is, de ez nem akkora baj. A baj akkor lesz, ha az lesz!
Gondold át, mire használod a gépedet. Milyen op-rendszerrel, mire? Ha "céges", akkor rázós is lehet. Ha magán, akkor is lehet az...
Nekem mindkettőből akad. Sok szempont miatt döntöttem a kettős rendszer mellett, igaz, most az XP és a W 7 legális, de ezek CSAK egy gépre vannak hitelesí­tve, illetve engedélyezve.
Orpheus -is- leí­rta érthetően, miről van szó. Tessék gondolkodni. Amúgy én azt tartom, hogy többen okosabbak vagyunk! Ezt nem én találtam ki, de egyetértek a mondattal. Ismét tessék gondolkodni.
Ha úgy döntesz, kipróbálod, javasolom a linux közösségi oldalakat, mert mint szoktuk volt mondani: gugli a barátod.... de ha konkrétan kí­váncsi vagy, akad néhány link a segí­tséghez.
Ha kí­váncsi vagy, nyugodtan kommentelj... :)
Ne sajnálj pár percet, ha kí­váncsi vagy. Szoktam mondani, a jó szó ingyért van..... :)

Senkit sem akarok meggyőzni, sem rábeszélni, mindössze a saját véleményemet mondom el.
Játékban nem vagyok kompetens, az nálam a passziánszban kimerül. A két rendszer azért kell, mert van olyan program, amelyik csak az XP alatt megy, a többit Ubi alatt használom.
Amit Orpheus nem í­rt le, azért, mert ??킐 már tudja, a telepí­téssel, kipróbálással vigyázni! Aki nem gyakorlott a "szí­vásban",
könnyen felesleges munkát és bosszúságot okoz magának. Nyugodtan kérdezz, mielőtt nekiállsz, szerintem szí­vesen segí­tünk.
Érdekelne mások véleménye, akik használnak valamilyen linux verziót, mik a tapasztalataik, mi tetszik, mi nem benne. Az is érdekelne, csak egy, avagy kettős rendszer van a gépükön.
Tudom, hogy a szokás nagy úr, a megrögzöttség még nagyobb, de tán lesz értelme ennek a kérdéssornak...
 

Orpheus

Admin
Tag
LV
1
 
Csatlakozás
2007.04.02.
Üzenetek
1,320
Reakció pontszám
230
Pontok
63
Díjak
2
Kor
47
Webhely
hhw.hu
Nekem szintén ubuntu van az asztali gépemen, laptopomon ubi majd win7 lett.
Amiért a windowst használom az csak a Adobe dreamweaver és a photoshop. Aztán rájöttem hogy linux alatt van virtualbox, amiben felpakoltam egy xp-t és után jöhettek is az adobe cuccok. Na meg az autómhoz van egy diagnosztikai program ami csak xp alatt tud futni.
Ubuntu nagyon intelligens tökéletes oprendszer. Ami miatt feltétlen ki kell próbálni:
- teljesen ingyenes
- nem kell driverekkel szarakodni, 99,9%-ban mindent felismer.
- ví­rusí­rtót el kell felejteni, ugyanis linux alá nem kell!
- ingyenes szoftverközpont, több ezer program, kattintásra fel lehet telepí­teni szinte mindent! De szó szerint mindent! Sok játék is van, ugyan nem 3d-s Call od Duty-k, de rengeteg jó game van fent.
- minden windows-os programnak meg van a linuxos verziója, vagy alternatí­vája.
- kicsi a hardver igénye, gyengébb gépeken is elfut!

Nekem az egyik kedvencem az inkscape vektorgrafikus szerkesztő program, windows-os verziója több százezer forint, ez ingyenes, és ugyan olyan jó.
Ja és akinek windows van fent, nyugodtan ráengedheti, mert nagyon okos az ubi telepí­tő, mellé tudja telepí­teni.
Aki még nem használta és nem kimondottan a játékok miatt használja a gépet, az feltétlen próbálja ki!
 

stefl

New member
LV
0
 
Csatlakozás
2009.03.15.
Üzenetek
1
Reakció pontszám
0
Pontok
1
Kor
49
Üdv!

Nekem Linux Mint is fel van rakva a gépemre. Elsősorban levelzésre, meg netezésre használom a gépet, néha egy egy filmet is megnézek. Az XP-csak a megszokás miatt van még meg - meg még nem mentettem át a régi anyagaimat a linux alá, bár innen is elérek mindent. külön jó ,hogy alapból benne van az Office. Hátránya, hogy még mindig körülményes némely program telepí­tése, egy nyomtató felrakása is komoly gond lehet, és nem is érhető el annyi funkció egy printerhez, mint az XP-nél. Ami viszont határozottan a linux mellett szó, hogy kisebb a gépigénye, ergo hardveres tuning nélkül kapunk egy gyorsabb gépet, nem is szólva a ví­rusokról, amik nem igen vannak.

stefl
 

dryflame

Támogató
LV
0
 
Csatlakozás
2010.12.18.
Üzenetek
4
Reakció pontszám
0
Pontok
1
Kedves Stefl!
Köszönöm válaszodat, végre vette valaki a fáradságot és í­r. A minten én is gondolkodom, mértékadó vélemények szerint a 13-as a jó, ha jól emlékszem, Maja névre hallgat. Ezen a totyin most a 12.04 van, nem igazán a kedvencem... Ajánlom, bár nyilván ismered a mint fórumot, ahol rengeteg tapasztalat és segí­tőkész kezek vannak jelen. A nyomtató telepí­tés gondjaival még nem szembesültem, a nappali, "nagy" gépen a telepí­téskor azonnal felismerte a lasejetet és az Epson tintasugarast is, pedig mindkettő régebbi darab. Ha szabad egy tanácsot adnom gyakorló felhasználóként, hagyd meg XP mestert is, lehet rá szükség néha, de a netre NE engedd fel, vagy nagyon védd le. Amikor helyre kell hoznom egy masinát, mindig ví­ruskergetéssel kezdem, nem meglepő a többszáz élősködő rajtuk.
Szerintem a kényelmességen, megszokáson túl az is közrejátszik, hogy egy linux telepí­tése odafigyelést igényel, nem beszélve a rengeteg verzióról. Ebben szintén segí­tenek a fórumok. Most csináltam anyósomnak egy kifejezetten netes gépet a katolikus rádiókra, még meg kell taní­tanom ??킐t a ki-bekapcsolásra, hangerőszabályozásra, tehát az alapokra (88 éves!!!) Bí­í‚zom a vállalkozó kedvében, meg is fogja tanulni. Ez egy öreg PIII -as Dell és szépen megy! :)
Üdvözlettel: dryflame.
 

bgabi87

New member
LV
0
 
Csatlakozás
2014.11.18.
Üzenetek
1
Reakció pontszám
0
Pontok
1
Kor
69
Sokáig csak win-t használtam 2000, XP, 7, 8, de csak azért mert megszoktam illetve az ubuntuval a 12-es felett elég sok volt a problémám.
Rátaláltam a PcLinuxOs - re itt megtaláljátok
Code:




Linkeket csak regisztrált tagok láthatják!  Bejelentkezés :::  Regisztráció




 

salamon.xxl

New member
LV
0
 
Csatlakozás
2010.08.07.
Üzenetek
2
Reakció pontszám
0
Pontok
1
Azért Linux, mert pl egy PuppyLinux simán elfér egy 1Gb-s pendrive-on, amiről bármely gépre bootolható, akár sérült winchesterekről is simán tudod használni az adataidat, amelyeket Win alatt már rég elvesztettél.
 

dryflame

Támogató
LV
0
 
Csatlakozás
2010.12.18.
Üzenetek
4
Reakció pontszám
0
Pontok
1
Kedves salamon.xxl!
Távolról sem akarlak kioktatni, sem taní­tani, de néhány dologra rájöttem az elmúlt évtizedek alatt: soha nem bí­zom meg egy 1! vinchesterben, sőt kettőben sem! Inkább három, vagy több. Ez sajna nem gyártófüggő, most is hever néhány tí­z darab nálam, amelyek katasztrofálisan sérültek, tehát nem működnek. Ez azt jelenti, hogy semmiféle együttműködésre nem képesek, nemhogy adat (program) tárolására, netán visszanyerésére. Olyannyira, hogy a rajtuk levő tárolt adatok elvesztek és kész. Lenne mód arra, hogy visszanyerjűk őket, kérdés, mennyit érnek meg nekünk. Példa erre, hogy profi szolgáltató nem volt képes az egyik honlapom anyagát reprodukálni. Van ilyen, sajnos....(Akkor még nem mentettem rendszeresen őket...)
Az, hogy egy op-rendszert tudj használni, az csak az első kérdés. A második az, hogy az elvégzett munkát hová, mire fogod menteni, legyen az levél, vagy családi képek, vagy bármi, ami Neked fontos. A saját tapasztalatom eddig az, hogy párhuzamosan, komolyan szelektálva mentem a fontos, vagy annak vélt dolgaimat 2, 3 vinchesterre + cd, vagy dvd-re.... meglátjuk, az idő mit hoz.....Erre egyetlen példám van: unokám a hét végén lesz 2 éves, eddig nagyon sok képet készí­tettünk róla, nem szeretném, ha elvesznének. Ugyanezt tapasztaltam sok ügyfelemnél, ők is a dokumentumaikat és a képeiket menttették ki velem. Nyugodtan gondold át a helyzetet, és külön köszönöm Neked, hogy í­rtál ebben a témában,
üdvözlettel: dryflame.
 

salamon.xxl

New member
LV
0
 
Csatlakozás
2010.08.07.
Üzenetek
2
Reakció pontszám
0
Pontok
1
Nincs ezzel gond, oktass nyugodtan!
Bár én is ZX81-en kezdtem, mindig lehet másoktól tanulni. :yes3:

Ami a halott winyókat illeti, egy próbát megér. Először én se hittem...
 

dryflame

Támogató
LV
0
 
Csatlakozás
2010.12.18.
Üzenetek
4
Reakció pontszám
0
Pontok
1
Szia salamon.xxl!
Igazán örülök, hogy Zx-en kezdtél, ez azt jelenti, hogy a junior megjegyzés a fórumtagságodra vonatkozik. ?gy igaz, amint í­rtad, egy próbát, sőt, többet is megér. Néha a praclim közé kerül egy elfelejtett vigyorgó és mindig bí­zom benne, hogy megindul.... volt rá precedens!! De: ilyenkor legyen készenlétben egy másik, amire tudsz menteni! Igazából ezt akartam Neked elmondani. A saját tapasztalataimat már leí­rtam, jó lenne, ha a sajátjaidat is megí­rnád......
Köszönettel és üdvözlettel: dryflame.
 
Kedvezményes Data.hu prémium előfizetés itt! Tölts villámgyorsan, korlátok nélkül!
Top Alul